HomeBhbasketLiga BiHZenica na nogama: Čelik u eliti?

Zenica na nogama: Čelik u eliti?

U pomoru zeničkog sporta, izuzimajući KŽK Čelik i KK Jumper, košarkaši Čelika vrlo blizu su povratka u elitni rang takmičenja.

Mostarski Student je već odustao, a čini se da će se na isti korak zbog manjka finansija odlučiti Posušje tako da se vrata otvaraju zeničkom klubu.

O toj mogućnosti pisali smo još 9. jula, a sada je ideja došla u fazi realizacije.

Liga BiH brojat će 14 klubova, a poslije dužeg vremena u istom rangu će biti Široki, Sloboda, Borac, Čelik, Spars Realway, Zrinjski… i nadamo se Igokea.

Zvanična potvrda ove informacije trebala bi da bude u ponedjeljak, a u utorak će Zeničani organizovati i press konferenciju na kojoj bi zvanično trebali potvrditi svoje učešće u najvišem rangu.

Podsjetimo prošle sezone Čelik je završio iza sarajevske Bosne u A1 ligi, dok je dvije godine prije igrao finale play-offa za ulazak u Premijer ligu, ali su u tri utakmice poraženi od Gradine, te sezonu kasnije od ekipe Proma.

V.V.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije