HomeRegionalni basketABA ligaZvezda bolja u derbiju od FMP-a

Zvezda bolja u derbiju od FMP-a

Crvena zvezda je ubjedljivo porazila FMP u 13. kolu ABA lige rezultatom 98:74 i zadržala prvo mjesto na tabeli sa samo jednim porazom.

Najefikasniji u redovima Dejana Radonjića je bio Nikola Ivanović sa 18 poena i pet asistencija, 12 poena je ubacio Cirbes dok su dvocifreni bili i Marković i Mitrović sa po 10 poena. U ekipi FMP-a je najbolji bio Jones 17 i Tasić 12 poena.

Start utakmice obećavao je mnogo zanimljiviji meč nego što smo na kraju gledali. FMP je odlično parirao u prvoj četvrtini u kojoj su bili u egalu sa šampionom ABA lige. Domaći su imali i blagu prednost konstantno u prvih pet minuta meča, ali nisu više mogli od četiri poena da se odlijepe.

Zvezda se polako vratila u egal i poslije nekoliko minuta igre koš za koš, gosti su u završnici konačno preuzeli prednost i posle prve četvrtine vodili sa 20:18.

Domaći tim se nije predavao i uspjevao je da ostane u egalu i početkom druge četvrtine, i da u dva navrata ponovo povede.

Tada Zvezda pravi prvu veću seriju i dolazi do 11 poena prednosti za manje od dva minuta na krilima Stefana Markovića i Luke Mitrovića.

Djelovalo je d ajoš tada gosti mogu da prelom meč, ali je FMP velikom borbenošću uspio da smanji na sedam poena zaostatka i zadrži nadu za preokret u nastavku.

Mešutim, to je bilo kratkog daha. Poslije otpora na startu drugog poluvremena, Zvezda je prije svega agresivnom odbranom uspjela, da polako povećava razliku koja je do kraja treće deonice došla do velikih 17 poena prednosti.

Tada je bilo jasno da je sve gotovo i u poslednjoj četvrtini smo gledali revijalni meč. Odličan u drugom poluvremenu je bio Ivanović, a dobro su ga ispratili Vajt i Cirbes.

Crvena zvezda sada ima skor od 12 pobeda i samo jednog poraza, dok je FMP doživio treći poraz od starta sezone.