HomeRegionalni basketABA ligaZvezda lagano sa Krkom

Zvezda lagano sa Krkom

U poslednjoj utakmici 14. kola ABA lige, košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u dvorani ”Aleksandar Nikolić” ekipu slovenačke Krke rezultatom 101:77.

Zvezda je na startu povela sa 9:0 i tada je djelovalo da bi ovo mogla da bude još jedna ubjedljiva pobjeda aktuelnog šampiona, ali Krka je, predvođena veoma raspoloženim Glenom Kouzijem, serijom trojki uspijevala da održi rezultatski priključak.

Tako se na poluvrijeme otišlo samo sa tri poena razlike u korist Crvene zvezde (50:47), ali u preostalih 20 minuta igre kvalitet crveno-bijelih došao je do punog izražaja.

Krka se držala negjde do isključenja Ramljaka u trećoj četvrtini, a sve ostalo je proteklo u znaku crveno-bijelih koji su do kraja meča uvećavali razliku.

Bili Beron je sa 16 poena bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde, Simanić i Davidovac su upisali po 13, a kapiten Branko Lazić 12 poena. Lorenco Braun se istakao sa 11 asistencija.

Kod gostiju, ubjedljivo najbolji Glen Kouzi sa 19 poena (trojke 5/7), ali od toga je samo četiri poena upisao u drugom poluvremenu. Uz njega istakli su se i Marineli sa 13 i Ramljak sa 12 poena.

Ovo je osma Zvezdina pobjeda od početka sezone u ABA ligi, a Krka je pretrpela deveti poraz. Crveno-bijeli su se tako ”sa kamatom” revanširali ekipi Krke za jesenji poraz u Novom Mestu (79:77), poslije kojeg je tadašnji Zvezdin trener Milan Tomić podnio ostavku.