U prvoj utakmici polufinalne serije ABA-lige, košarkaši Crvene Zvezde bili su bolji od Partizana rezultatom 73:64 i poveli su u seriji protiv Partizana sa 1:0.

Prvu dionicu Zvezda je otvorila bolje i riješila u svoju korist 24:13. Partizan u drugom periodu konsoliduje redove i smanjuje prednost Zvezde. Na odmor se odlazi rezultatom 38:31 za ekipu Dejana Radonjića.

U trećoj dionici Partizan je uspio da  istopi prednost, te se u posljednjih 10 minuta utakmice ulazi sa rezultatom 51:49 za Zvezdu.

Mačvan i drugovi nisu uspjeli napraviti preokret u posljednjoj četvrtini. Zvezda odličnom igrom u odbrani te realizacijom i skokom u napadu pravi razliku i susret privodi kraju u svoju korist.

Zvezdu su do pobjede predvodili Jenkins sa 19 i Kalinić sa 13 ubačenih poena. Kod Partizana istakli su se Mačvan sa 12, Pavlović i Milosavljević sa po 11 ubačenih poena.

Drugi susret polufinalne serije igra se sutra sa početkom u 21 sat.