HomePromocijaLiga mladihZvorničarni nadigrali tuzlansku Slobodu (VIDEO)

Zvorničarni nadigrali tuzlansku Slobodu (VIDEO)

U 17. kolu košarkaškog prvenstva BiH za juniore, juče su se u Zvorniku sastale ekipe Zvornik-Basketa i OKK Sloboda Tuzla. Ovo je bio duel direktnih konkurenata za ulazak u završnicu prvenstva.

Utakmica koja je odlučivala o tome ko ostaje u trci za finalnu završnicu prvenstva BiH donijela je dosta uzbuđenja i pobjedu domaćeg tima 72:60.

Od početka domaći tim bolje ulazi u utakmicu, na početku se postižie prednost koja se držala u toku cijele utakmice.

Prva četvrtina završena je rezultatom 23:18. Dobra igra domaćih u nastavku utakmice donosi prednost od 15 poena, ali se onda gostujući tim budi i vraća u igru te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 41:34.

Treca dionica je odlučila i pobjednika susreta, raspoloženi Ristić i Vukajlović u domaćem timu donose konačnu prevagu i sigurnu prednost Zvornika koja je na kraju treće dionice iznosila 60:45.

Do kraja utakmice ništa se nije bitno mjenjalo u igri. Domaći tim je zabilježio važnu pobjedu i ostao u trci za finalnu zavrsnicu dok se Sloboda ovim porazom oprostila od utrke da se nađe u društvu najboljih.

Najbolji na terenu danas bio je Dejan Ristić sa 17 poena i 7 skokova, ali je Ristić velikom borbenošću na momente motivisao kako suigrače tako i publikuu dvorani.