HomeRegionalni basketABA ligaABA: Sjajni Heslip presudio Olimpiji u Laktašima

ABA: Sjajni Heslip presudio Olimpiji u Laktašima

BH šampion Igokea je nakon serije poraza upisala pobjedu. Odličnom igrom u Laktašima je poražena ljubljanska Union Olimpija rezultatom 83:77.

Nakon prvih 10.minuta Igokea je imala prednost protiv gostiju 23:17. U drugom periodu Olimpija ima incijativu i na poluvrijeme odlazi sa prednošću 43:40.

Nastavak utakmice donio je borbenu igru , Igokea predvođena sjajnim Heslipom u posljednji period ulazi sa rezultatom 62:60.

BH prvak je posljednju dionicu odigrao hrabro i disciplinovano i došao do 6 pobjede u regionalnom takmičenju.

Do pobjede Igokeu je predvodio sjajni šuter Kanađanin Heslip sa 32 poena, Čakarević je postigao 13, dok je Bunić ubacio 11 poena.

Kod gostiju Prepelič je ubacio 24 poena, dok su Omić, Marinović i Mahovkič postigli 13 poena.