HomeINObasketNBAAnte Žižić upisao double-double: Zašto je ljut Greg Popovich?

Ante Žižić upisao double-double: Zašto je ljut Greg Popovich?

Cavsi su trebali samo mirno i rutinski završiti susret protiv Washingtona, ali imali su sve samo rutinu ne. Vrlo malo nedostajalo je da se Washington izvuče i iz ogromnog zaostatka dođe barem do produžetka nakon što je nadoknadio zaostatak od čak 25 poena iz zadnje dionice. Ipak, u samom finišu Cavsi su uspjeli zadržati goste i doći do pobjede.

Sedam minuta prije kraja susreta Cleveland je vodio čak sa 105:80 i samo se čekao kraj, ali Washington se nije predavao. još 42 sekunde prije kraja Cleveland je imao i dalje ugodnih 115:103, da bi 18 sekundi prije kraja bilo samo tri razlike. U domaćim redovima veće je debelo vladala panika, ali Cleveland je ipak nekako izvukao pobjedu.

Ante Žižić kod Cavsa krenuo je u startnoj petorci i bio prvi skakač susreta. Za 23 minute ubacio je 12 poena (6/10 za dva) i uhvatio 12 skokova. Jordan Clarkson bio je najefikasniji s 28 poena i pet skokova, Cedi Osman ubilježio je 26 poena uz sedam asistencija i pet skokova, a Larry Nance 13 poena uz 11 skokova.

Kod Wizardsa Bradley Beal bio je na 31 poenu i sedam asistencija, a Jordan McRae je za samo osam minuta u samoj završnici ubacio 15 poena.

Nakon niza odličnih igara u posljednje vrijeme, Ivica Zubac noćas je imao nešto više problema, ali to ne čudi s obzirom da mu je na drugoj strani stajao Joel Embiid, jedan od vodećih centara lige. Javale McGee se lakše nosio s njim stoga je i imao veću minutažu.

Sixersi su odnijeli pobjedu 121:105, a Lakersima je za nešto više trebao još barem jedan raspoloženi igrač uz Brandona Ingrama koji je s 36 poena i 16/20 iz igre bio daleko najbolje ime kod domaćina. Pratio ga je tek McGee sa 17 poena i 14 skokova.

Kod Philadelphije Embiid je završio s 28 poena, 11 skokova i šest asistencija, a Jimmy Butler bio je na 20 poena, pet skokova, šest asistencija i pet osvojenih lopti.

San Antonio Spursi iščupali su pobjedu protiv Phoenix Sunsa 126:124 ubačajem Rudyja Gayja sa sirenom. Sunsi imaju za čim žaliti, a o tome govore i riječi Gregga Popovicha nakon susreta.

“Imali smo jako puno sreće. Nadigrali su nas, bolje su bili vođeni, fizički su bili čvršći, bolje su realizirali zamišljeno. Nismo imali respekta niti prema protivniku, niti prema igri, nismo igrali momčadsku košarku. Bio je to jadan nastup, Phoenix je opljačkan”, ljutito je govorio Pop.

LaMarcus Aldridge s 29 poena i 14 skokova bio je prvo ime Spursa dok je Davis Bertans dodao 18 uz pet asistencija. Kod Sunsa Devin Booker ubacio je 38 poena uz sedam asistencija i pet skokova, a Jamal Crawford dodao je 22 poena i sedam asistencija. Dragan Bender vratio se na kraj klupe te je dobio samo tri minute bez učinka.

Netsi su na svom parketu bili bolji od Bullsa sa 122:117, a Bullse su u ovom susretu skupo stajale izgubljene lopte. Upisali su poraz uz deset izgubljenih lopti više nego protivnik i uz samo malo više koncentracije imali bi drugačiju utakmicu. Posebno se to odnosi na Krisa Dunna koji je imao izgubljenih lopti skoro kao cijela momčad Netsa zajedno.

D'Angelo Russell još jednom je predvodio Brooklyn, ovaj put s 30 poena i sedam asistencija, a Shabazz Napier dodao je 24 poena. Kod Bullsa Zach LaVine upisao je 26 poena uz pet asistencija, Jabari Parker 22 poena uz devet skokova, a Lauri Markkanen 18 poena uz 19 skokova, svih 19 u obrani.

New Orleans Pelicansi bez Anthonyja Davisa, Nikole Mirotića, Elfrida Paytona i E'Twauna Moorea slavili su u gostima kod Houston Rocketsa sa 121:116. Nije pomogla niti još jedna 30+ predstava Jamesa Hardena, gosti su iznenadili i došli do velike pobjede.

U takvom nastupu najbolju utakmicu sezone upisao je Jahlil Okafor koji je ubacio 27 poena uz 12 skokova kod gostiju dok je Jrue Holiday dodao 19 poena, osam asistencija, šest skokova i nevjerojatnih šest blokada. Kod Rocketsa Harden je završio s 37 poena, 11 skokova i šest asistencija dok je Kenneth Faried dodao 19 poena i 11 skokova.