HomeBhbasketLiga BiHGradina Tešanj dovela igrača sa ABA ligaških terena

Gradina Tešanj dovela igrača sa ABA ligaških terena

MVP prvenstva Sjeverne Makedonije stiže u Tešanj: Aleksandar Radukić novo veliko pojačanje Gradine

Košarkaški klub Gradina Tešanj nastavlja s formiranjem rostera za debitantsku sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a novo veliko pojačanje je iskusni bosanskohercegovački krilni centar Aleksandar Radukić.

Radukić, visok 206 centimetara, u Tešanj dolazi nakon sjajne sezone u dresu Kumanova, gdje je predvodio ekipu do trećeg mjesta u prvenstvu Sjeverne Makedonije i plasmana u ABA 2 ligu. Za odlične partije proglašen je najboljim igračem kluba, dok je u izboru Eurobasketa ponio i priznanje za MVP-a prvenstva.

Tokom bogate međunarodne karijere nastupao je za Igokeu, Bosnu Royal, Inter Bratislavu, Polpharmu, CSU Craiovu, Handlovu, Borac Banja Luku, NH Ostravu, CSKA Sofiju i Kumanovo, stekavši veliko iskustvo igranja u regionalnim i evropskim takmičenjima.

U Gradini vjeruju da će upravo Radukićevo iskustvo, kvalitet i liderske osobine biti od ključnog značaja u historijskoj premijerligaškoj sezoni kluba iz Tešnja.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije