HomeINObasketFIBA takmičenjaAustralci u četvrtoj dionici pregazili Kanadu

Australci u četvrtoj dionici pregazili Kanadu

Prva utakmica dana očekivano je ponudila jako dobru košarku Australije i Kanade. U konačnici je do pobjede stigla Australija koja je slavila sa 108:92.

Bio je to zanimljiv dvoboj s dosta lijepih poteza na obje strane, kao i izmjena u vodstvu. Obje ekipe imale su svoje uspone i padove, a u konačnici su prevladali Klokani koji su slomili otpor protivnika u posljednjoj četvrtini.

Odmah od početka susreta Australija je izgledala nešto bolje na rezultatu, a to se moglo vidjeti i na efikasnom napadu koji je u prvoj četvrtini ubacila 29 koševa.

Nije toliko Kanada zaostajala u prvoj, ali zato jest nešto više u drugoj. Međutim, njihov protivnik bio je dominantan u skoku, a pretkraj poluvremena imao i 17 koševa prednosti (52:35), ali su u završna dva napada poentirali Kanađani i smanjili barem malo zaostatak.

I onda odmah na početku nastavka ekspresan povratak Kanađana koji su iskoristili vrlo slab ulazak protivnika te stigli na minimalan zaostatak (52:51). Sjajan je u tim trenucima bio Khem Birch, a Kanada je stigla do potpunog preokreta i šest koševa viška (65:59).

Dosta su se momčadi izmjenjivale u vodstvu kroz treću četvrtinu koju je Kanada zaključila s poenom viška (77:76). Kanada je u trećem periodu ubacila čak 37 poena.

I onda na ulasku u posljednju dionicu sjajno su ponovno zaigrali Australci koji su napravili veliku seriju od 16:2. Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno kako su se Kanađani polako raspadali u napadu te da će Australci slaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Matthew Dellavedova s 24 poena i pet asistencija, Chris Goulding ubacio je 16 koševa, a Patty Mills 15 koševa i šest asistencija.

Khem Birch s 18 koševa i pet skokova te Cory Joseph sa 16 koševa i pet skokova bili su najbolji kod poraženih.