Košarkaši Boston Celticsa noćas su u svom TD Gardenu stigli i do druge pobjede u finalnoj seriji NBA lige protiv Dallas Mavericksa, a rezultat je bio 105:98.
Završnica utakmice nije bila toliko neizvjesna kako bi možda sugerisao rezultat, pošto je Boston u posljednje tri i po minute ubacio samo dva poena, a Dallas nije imao šansu za preokret.
Nije Dallasu pomogla ni fantastična partija Luke Dončića, Slovenca koji je upisao triple-double sa 32 poena, 11 skokova i 11 asistencija, a iz igre je šutirao fantastičnih 12/21.
Ponovo je podbacio Kyrie Irving u dresu Mavericksa, koji je šutirao slabih 7/18 i ubacio 16 poena uz podijeljenih 6 asistencija za saigrače.
Boston je predvodio fantastični playmaker Jrue Holiday sa 26 poena i 11 skokova, Jaylen Brown je ubacio 21 poen, a Jayson Tatum je bio nadomak triple-doublea sa 18 poena, 9 skokova i 12 asistencija.
Sada Boston vodi sa 2:0 u seriji koja se seli u Dallas, a Mavericksi će biti pod pritiskom jer bi i jedan poraz u dva meča pred domaćim navijačima vjerovatno značio i kraj nadanja za titulu prvaka.
Klix.ba


