HomeBhbasketWoman basketBravo Trebinjke: Košarkašice Leotara osvojile treće mjesto na prvom finalnom turniru WBBL...

Bravo Trebinjke: Košarkašice Leotara osvojile treće mjesto na prvom finalnom turniru WBBL lige

U Beogradu je održan Prvi finalni turnir WBBL lige na kome je pobjednik ŽKK “Basket Kam” iz Sjeverne Makedonije koji je u finalu pobijedio ŽKK “Radnički” iz Beograda 72:59. Treće mjesto pripalo je ŽKK “Leotar 03” koji je bio bolji od ŽKK “Herceg Novi” 79:69 (24:13, 18:23, 15:15, 22:18).

Treba naglasiti da Trebinjke uopšte nisu odigrale polufinalnu utakmicu protiv kluba “Basket Kam” jer su u subotu veče igrale treću utakmicu u plej-ofu za prvaka BiH u Zenici. Niko nije želio izaći u susret ekipi Milorada Nadaždina tako da su nakon utakmice u Zenici (subota veče koju su izgubile od ŽKK “Čelik” 82:63) malene u nedjelju odigrale utakmicu za treće mjesto.

Iako umorne od puta to im nije smetalo da pobijede ekipu iz Herceg Novog. Vodile su tokom cijele utakmice i na kraju zasluženo pobijedile.
Najefikasnije su bile Milaković sa 24 i Daković sa 16 koševa.

Prva završnica WBBL Lige održana je u dvorani ŽKK “Radnički” u godini kada Sportsko društvo Radnički slavi 104 godine postojanja i ono je jedno od sedam najstarijih sportskih društava u svijetu.

ŽKK “Leotar 03”: Milaković 24, Daković 16, S, Dostinić 15, Ignjatić 8, Kuzmanović 5, Lalović 4, Savić 2, Čičković 5, Nadaždin, Šapurić, Berdović, B. Dostinić. Trener: Milorad Nadaždin.