HomeINObasketCrna Gora izgubila od Brazila

Crna Gora izgubila od Brazila

Košarkaška reprezentacija Crne Gore sa tri poraza završila je turnir u Lionu.

Treći je doživjela od selekcije sa kojom će igrati na Mundobasketu – Brazil je slavio 80:69.

Za razliku od utakmica sa Francuskom i Argentinom, koje je gubila u posljednjoj četvrtini, Crna Gora, koja je igrala bez Nikole Vučevića i Ognjena Čarapića, poraz od Brazila “potpisala” je nakon prvih deset minuta.

Uvodni period je, naime, završen rezultatom 25:12 za tim Aleksandra Petrovića, što je bila nedostižna prednost za “crvene”.

Šut, i iz otvorenih pozicija, potpuno je zakazao u večerašnjem duelu (u prvoj četvrtini iznosio je 27 odsto, 5-18, na kraju 34 odsto, 24-65, sedam trojki iz 28 pokušaja), a velike probleme u odbrani zadavao je tandem Marselinjo Uertas – Anderson Varežao, kao i Vitor Benite.

Benite je upisao 21 poen (4-5 za tri), Varežao 18 (8-10 iz igre), dok je Uertas imao sedam asistencija.

U crnogorskom timu najefikasniji Milko Bjelica sa 15 poena, po deset su postigli Nemanja Radović i Petar Popović.

Lošu noć imao je Bojan Dubljević, koji je pogodio samo dva šuta iz 11 pokušaja (četiri poena), a imao je devet skokova.

Crna Gora i Brazil sastaće se 5. septembra u Nanđingu, u posljednjem meču grupne faze Svjetskog prvenstva.