HomeRegionalni basketČupo potopio Pančevce za historijsku pobjedu Novog Pazara

Čupo potopio Pančevce za historijsku pobjedu Novog Pazara

U trećem kolu košarkaške Superlige Srbije domaći OKK Novi Pazar deklasirao je KK Tamiš iz Pančeva sa 92:84 i stigao do prve pobjede u ovom dijelu takmičenja.

Iako to konačan rezultat ne pokazuje Novi Pazar je bio veoma ubjedljiv, kontrolisao je cio tok meča i u jednom trenutku poveo sa 90:66.

Tada je Popović odlučio da šansu ukaže igračima sa manjom minutažom što su gosti iskoristili i serijom 18:2 stigli do koliko toliko blažeg poraza.

Junak meča bio je Sead Hadžifejzović sa 28 poena i 7 skokova i indeksom čak 40 za 25 minuta provedenih u igri.

Uz njega odličan je bio Nemanja Krstić sa 18 poena 8 skokova te po 3 asistencije i ukradene lopte.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Mitrović sa 17 odnosno Knežević sa 16 poena.

Budući ABA2 ligaši su napravili odličnu uvertiru pred sljedeće kolo kada u Hali Pendik, po prvi put u zvaničnoj utakmici gostuje KK Partizan iz Beograda.

Ta utakmica je na programu u petak sa početkom u 17 časova.