Igokea je slavila u Čačku, a nakon utakmice treneri su dali sljedeće izjave:
Marko Marinović, trener Borca:
“Bila je ovo jedna čudna utakmica gdje smo mi krenuli dobro, krenuli u prvih pet minuta kao iz snova. Međutim, igrači i ja nismo bili dovoljno fokusirani i koncentrisani da utakmicu nastavimo u tom ritmu. Igokea je to iskoristila, odigrala mnogo jače od nas i na kraju zasluženo pobijedila. Za nas je ovo jedna dobra opomena pred odlazak u Zadar. Svako ima svoju muku, a nas očekuje dosta utakmica u kratkom periodu. Moramo odmah da se okrećemo narednim izazovima, nema mnogo tugovanja. Slijedi nam možda i najvažnija utakmica u sezoni protiv Zadra.”
Dragan Bajić, trener Igokee:
“Prvo da čestitam svom timu na zasluženoj pobjedi danas. Borcu bih da čestitam na borbi i želim mu da izbori opstanak, što mislim da hoće. Što se tiče same utakmice, moram da naglasim da sa upozorio svoju ekipu na Borac. To je ekipa koja igra dosta brzo i šuterski dobro. Ako ima dan može da pobijedi svakog. Uostalom, to je pokazao u prvom poluvremenu, kada nismo bili koncentrisani. Ono što Borac možda ne radi dobro mi smo iskoristili, postigli smo veliki broj poena. Sve što sam sugerisao ekipi na poluvremenu igrači su to sproveli u djelo u trećoj četvrtini, kada smo prelomili utakmicu. Raduje me manji broj izgubljenih lopti. Još jednom smo pokazali da igramo kao tim, da niko ne igra za sebe. Ovu utakmicu moramo zaboraviti što prije. Svaku utakmicu moramo ići na pobjedu. Zahvalio bih se hotelu u kom smo bili smješteni na lijepom gostoprimstvu osoblja. Malini želim puno sreće u nastavku i da izbori opstanak. Jako je teško, potrebno je iskustvo, ali vjerujem u Borac.”
Inače, trener Borca je zbog prigovora isključen sa večerašnje utakmice.
TIA / Foto: Duško Radišić


