HomeEntiteske ligeFabrika na korak do bh.elite: Budućnost vodi protiv Slavije 2:1

Fabrika na korak do bh.elite: Budućnost vodi protiv Slavije 2:1

Košarkaši Budućnosti poveli su u finalnoj seriji protiv Slavije 2:1, i na korak su plasmana u elitni rang bh. košarke. Bijeljinci su večeras na svom terenu došli do pobjede rezultatom 69:59.

Prvih 20. minuta igre pripada gostima koji na odmor odlaze rezultatom 27:33. Bijeljinci u trećoj donici prave preoket, imaju do tada najveću prednost 47:40.

Igrači Slavije u samom finišu dionice serijom 8:0, ulaze u posljednji period minimlanim vodstvom 48:47. U 37. minuti utakmice bilo 59:59, kada Budućnost efikasnom igrom u napadu i dobrom odbranom serijom 10:0 privodi utakmicu kraju u svoju korist.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Božović i Jovanović po 15 poena, Erkić 14 i Ćurevac 10 poena. Kod Slavije Damjanović je postigao 24 poena.

Priliku za plasman u elitni rang bh.košarke bijeljinski košarkaši imat će u narednom susretu u Lukavici.