Košarkaški klub G-Stars iz Gračanice istakao je značaj Ženske omladinske lige Bosne i Hercegovine:
Proteklih pet godina učestvujemo u Ženskoj Omladinskoj ligi BiH i slobodno možemo reći da je to jedno odlično iskustvo za naše zvjezdice. Tradicionalno, takmičarske sezonu počinjemo i završavamo sa turnirima za najmlađe-minibasket selekciju. Ima tu puno simbolike, ali najvažnije jeste da se na kraju takmičarske godine, sve najmlađe djevojčice ( 8-11 godina) okite zlatnim medaljama! To su medalje za hrabrost, upornost, drugarstvo, smijeh, suze i jos puno toga sto im kada odrastu pomaze da u različitim životnim situacijama donose ispravne odluke! Košarka je puno više od igre,košarka je život”, saopšteno je iz gračaničkog kluba.
R-BH


