HomeRegionalni basketGordić upisao double-double u pobjedi Budućnosti

Gordić upisao double-double u pobjedi Budućnosti

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Lovćen u Podgorici sa 97:90 u prvom meču polufinalne serije Erste lige.

Meč u Morači bio je veoma izjednačen, a nakon uvodnih deset minuta ekipe su bile poravnate (18:18). Podgoričani ni u drugom periodu nijesu uspjeli da opravadaju ulogu favorita i na veliki odmor pošli su sa samo poenom plusa (42:41).

Velika neizvjesnost nastavila se i u trećem periodu, hrabri Cetinjani ni u jednom trenutku nijesu dozvoljavali “plavima” da se rezultatski odlijepe. Budućnost je uspjela trojkom Bela četiri sekunde do kraja trećeg kvartala da stekne vođstvo od 72:69.

Podgoričani su uspjeli sredinom posljednje dionice da se odlijepe na plus sedam ali su uporni gosti trojkom Jovanovića prišli na 91:90 na nešto više od dva minuta do kraja. Međutim, Lovćen nije mogao više od toga, izabranici Petra Mijovića su parcijalom 6:0 riješili pitanje pobjednika slavivši sa konačnih 97:90.

Budućnost je predvodio nevjerovatni Edvin Džekson koji je ubacio 38 poena uz svih 10 pogođenih šuteva za dva poena, njega su pratili Bel i Gordić (10 asistencija) sa po 12 pogodaka, dok je 11 imao Filip Barović.

Kod Lovćena sjajan je sa 30 koševa i devet skokova bio Miloš Popović, Strahinja Jovanović postigao je 15, dok su po 14 dodali Aleksa Popović i Đorđe Lelić.