HomeINObasketGrmljavina u polufinalu Zapada

Grmljavina u polufinalu Zapada

Oklahoma je sinoć na svom parketu pobijedila San Antonio rezultatom 113:99 te tako u šestoj utakmici polufinalne serije Zapada osigurala plasman u finale.

Košarkaši Oklahome su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 25:19, a u drugoj su ubacili u brzinu više te su postigli 30 poena, dok su Spursi stali na 12. Na poluvremenu je bilo 55:31 za Oklahomu.

I treća dionica utakmice pripala je Oklahomi čija je ekipa postigla 36 poena, dva više od San Antonija. Spursi su bili bolji samo u posljednjem periodu igre u kojem su ubacili 34 poena, dok su košarkaši Oklahome uspjeli postići 22. Ipak, bolja četvrta četvrtina nije bila dovoljna, tako da je Oklahoma pobijedila San Antonio rezultatom 113:99 i tako se sa 4:2 u polufinalnoj seriji plasirala u finale Zapada, gdje će igrati protiv Golden State Warriorsa.

Oklahomu je do pobjede predvodio Kevin Durant sa 37 poena, dok je Kawhi Leonard za San Antonio postigao 22 poena.