HomeINObasketNBAHeat do pobjede u produžetku

Heat do pobjede u produžetku

Portland Trail Blazersi upisali su vrlo visoku pobjedu protiv New York Knicksa koje su svladali sa 115:87. Knicksi ovakvi slabi kakvi jesu dobro su došli kao protivnik za bildanje samopouzdanja koje je kod Blazersa narušeno nakon lošeg otvaranja sezone i silnih problema s ozljedama.

Ovdje je sve bilo jednostavno, Knicksi su se držali samo u prvim minutama, a onda je krenuo Damian Lillard i stvorio razliku. Prvu četvrtinu završio je sa 17 poena i tricom 5/6, Knicksi su već bili u dvoznamenkastom zaostatku i nastavku susreta samo su sve više tonuli. Razlika u kvaliteti bila je velika i samo se potvrdilo da su problemi Knicksa malo dublji od onog što su oni mislili, a to je da je David Fizdale najveći problem.

Mario Hezonja dobio je finu minutažu i za 23 minute ubacio je pet poena (2/3 za dva, 1/2 slobodna) uz deset skokova.

Prvo ime Portlanda bio je Lillard s 31 poenom (8/12 trica) i šest asistencija, a Hassan Whiteside dodao je 17 poena i 15 skokova.

Kod Knicksa Julius Randle ubacio je 15 poena uz sedam skokova, Mitchell Robinson 14 poena uz pet skokova, a Bobby Portis 11 poena uz deset skokova.

Davis Bertans odigrao je utakmicu karijere, ali nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Charlotte Hornetsa. I 30 sekundi prije kraja svojom osmom tricom približio je Washington na 109:107, ali 7.7 sekundi prije kraja Miles Bridges ubacuje tricu na drugoj strani i odlučuje pobjednika.

Devonte Graham predvodio je Hornetse s 29 poena (6/11 trica) i šest asistencija, Terry Rozier dodao je 17 poena i osam skokova, Cody Zeller 14 poena i deset skokova, a Bismack Biyombo 13 poena i 15 skokova.

Bertans je upisao učinak karijere po broju poena (32) i ubačenih trica (8/12) čemu je dodao i devet skokova, a Rui Hachimura dodao je 18 poena i 12 skokova.

Nevjerojatnom serijom 22:0 s kraja regularnog dijela i početka produžetka Miami je stigao do pobjede protiv Atlanta Hawksa. U sjajnom susretu slavio je nakon dodatnih pet minuta 135:121, a Heat je imao trojicu d 30+ poena te je slavio iako je s klupe dobio samo 11 poena od čega devet od Derricka Jonesa.

Utakmicu za povijest odigrali su Kendrick Nunn i Duncan Robinson, Robinson je utrpao deset trica što mu je rekord karijere, a zajedno su ubacili čak 70 poena što je najviše u povijesti lige da su u jednom susretu dvojica nedraftiranih suigrača kombinirali.

Nunn je utakmicu završio s 36 poena i šest skokova, Duncan Robinson s 34 poena (10/14 trica), Bam Adebayo upisao je 30 poena, 11 skokova i 11 asistencija, a Jimmy Butler 20 poena uz 18 skokova i deset asistencija.

Deandre Hunter kod gostiju je upisao 28 poena (5/10 trica), a Trae Young 21 poen uz devet asistencija.

Philadelphia je upisala pobjedu protiv Denvera koji je od rane faze susreta bio hendikepiran. Naime samo pet minuta na parketu je proveo Jamal Murray, zaradio je ozljedu u dvoboju s Benom Simmonsom i nije se vraćao. Sixersi su uglavnom imali susret pod kontrolom i uspjeli su slaviti.

Joel Embiid ubacio je 22 poena uz deset skokova i šest asistencija, a Tobias Harris dodao je 20 poena i sedam skokova. Kod Denvera Will Barton ubacio je 26 poena uz sedam skokova i sedam asistencija dok je Nikola Jokić dodao 15 poena, 11 asistencija i sedam skokova.