Košarkaši Bosne Visit Sarajevo ostvarili su pobjedu u drugoj utakmici finalne serije ABA 2 lige protiv Ilirije u Ljubljani rezultatom 77:68 i time izjednačili u seriji. O šampionu ABA lige odlučivat će se u Sarajevu za sedam dana.
Bosna je od početka meča imala prednost osim u uvodnim minutama kada je bilo 3:2 sa Iliriju. Bosna je u prvoj četvrtini imala i plus 8 (13:5), a nakon prvih 10 minuta bilo je 20:14.
U nastavku je rasla prednost Bosne i išla je čak i do plus 13 (38:25), a na pauzu su gosti otišli sa prednošću od 44:32 i već tada je bilo jasno da je Bosna došla da seriju vrati u Sarajevo.
Slovenački sastav je zaigrao dosta bolje u trećoj četvrtini i sjajnom serijom na startu treće četvrtine došli su do 41:44. Ipak, Bosna je nekako odbila ovaj nalet domaćina i u posljednjih 10 minuta su ušli sa plus četiri (55:51). Treba istaći da je domaćin u finišu trećeg perioda ostao bez usluga Marka Pađena koji je dobio drugu tehničku na meču. On je do tog trenutka postigao 11 poena.
Ponovo je Ilirija stisla i sredinom posljednjeg perioda meča su imali 59:59 i seriju domaćih od 8:0 prekinuo je vrlo važnom trojkom Haris Delalić za 62:59. Do kraja meča Bosna je sačuvala prednost i u dvorani Mirza Delibašić će se odlučiti konačni pobjednik.
Najbolji u Bosni bio je sjajni Džerod Vest sa 16 poena, a pratio ga je Delalić sa 13 poena. Kod Ilirije se istakao Luka Kureš sa 16 poena.
Meridiansport.ba
FOTO: Dragana Stjepanović


