Pandemija koronavirusa poremetila je sva sportska takmičenja. U Evropi su najteže pogođeni Italija i Španija, a na Apeninima je završena košarkaška sezona.
Kako prenose tamošnji mediji, naredna će da počne sa zakašnjenjem. Naime, prethodnih godina je Lega A počinjala u oktobru, a sada će da startuje u novembru i to bez publike.
Odluka će da bude donesena zbog obaveza reprezentacije tokom ljeta i kalendara evropskih klupskih prvenstava. Još se ne zna da li će da se takmiči 18 ili 20 klubova.


