HomeEntitetske ligeHBIznenađenje u Mostaru: Student poražen od Širokog II

Iznenađenje u Mostaru: Student poražen od Širokog II

Košarkaši Studenta doživjeli su prvi domaći poraz u ovoj sezoni. U 20. kolu Lige Herceg-Bosne ekipa Širokog II slavila je u Mostaru nakon produžetka s 87:84 (19:14, 17:19, 21:22, 19:21, 11:8).

Otvaranje susreta pripalo je domaćim košarkašima koji su imali prednost od dva do pet poena. Ipak, u završnici prve dionice Širokobriježani preuzimaju konce igre u svoje ruke i dolaze do vodstva 19:14, i s tim rezultatom okončana je prva četvrtina.

Tijekom druge četvrtine Široki je konstatno imao prednost, a nakon poena Damjanovića na odmor se odlazi kod rezultata 36:33 za goste.

U 26. minuti mladi košarkaši Širokog odlaze na plus 9 (50:41), što je bio znak za uzbunu u domaćim redovima. Student tada radi seriju 6:0 i smanjuje zaostatak, a u posljednju četvrtinu ulazi se kod vodstva Širokog 57:55.

Domaći košarkaši odlično otvaranju posljednjih 10 minuta igre i serijom 14:2 dolaze do vodstva 67:59. No, gosti se ne predaju, i oni uzvraćaju sa 12 uzastopnih poena i ponovno vode 71:67.

U posljednju minutu ulazi se kod rezultata Student – Široki II 73:76. Trideset sekundi prije kraja Berin Gudić s dva poena vraća nadu domaćinu u povoljan rezultat. Šušak nije uspio pogoditi za Široki, a Boljkovac je iskoristio jedno od dva slobodna bacanja, pa je utakmica otišla u produžetke.

U produžetku su gosti minutu i pol prije kraja tricom Matea Drežnjaka poveli 86:78, i tada je bilo jasno kako bodovi idu u Široki.

Mateo Drežnjak 22 i Dario Drežnjak 20 poena bili su najbolji u pobjedničkom sastavu, a u ekipi Studenta po 18 koševa postigli su Pavle Boljkovac i Berin Gudić.