HomeEntitetske ligeRSJahorina povela u finalnoj seriji

Jahorina povela u finalnoj seriji

Pobjedom košarkaša Jahorine počela je finalna serija šampionata Republike Srpske.

Jahorina je u prvom meču pred svojim navijačima bila bolja od bijeljinske Budućnosti 73:61. Poslije izjednačene prve četvrtine, Paljani u drugoj prave razliku i na poluvremenu su imali prednost 42:33. Tu prednost su održavali u trećoj dionici, a u četvrtoj kada su otišli na 66:52 bilo je jasno da će doći do pobjede.

U pobjedničkom timu najefikasniji Miroslav Kovač sa 14 poena, Nemanja Okiljević je imao 13 i 12 skokova, a Dževion Mej je ubacio 11 poena.

Na drugoj strani Dinko Peljto 18, Aleksandar Pirgić 14, Novak Manojlović 11 poena i 11 skokova. Druga utakmica igra se u Bijeljini, a šampion Republike Srpske biće ekipe koja prva dođe do tri pobjede.