HomeINObasketNBAJokićev rekord nedovoljan, slavlje Spursa

Jokićev rekord nedovoljan, slavlje Spursa

Uzalud Jokićev rekord: Spursi izjednačili protiv Nuggetsa na 3-3, odluka u sedmom meču
Košarkaši San Antonija izjednačili su na 3-3 u četvrtfinalnoj seriji play-offa Zapadne konferencije protiv Denvera. Spursi su u šestom meču savladali Nuggetse sa 120:103.

Bila je to utakmica u kojoj je Nikola Jokić zabilježio rekordna 43 poena, ali ni to nije pomoglo Denveru da se poslije decenije čekanja plasira u polufinale konferencije. Bar ne još.

Odlično je ekipa Gregga Popovicha počela meč. Razigran je bio LaMarcus Aldridge te su Spursi prvu četvrtinu završili sa deset poena viška.

U nastavku su počeli da pogađaju košarkaši Denvera. Raspoložen je Jokić bio i za koševe i za asistencije, Nuggetsi u nastavku preuzeli inicijativu.

Ipak, vrlo loše su posljednju dionicu počeli izabranici Mikea Malonea. San Antonio je napravio seriju 6:0, a brzo je ponovo došao do dvocifrene prednosti. Očigledan je bio pad u igru Denvera kad god bi se Jokić našao na klupi te na kraju nije bila dovoljna ni fantastična partija srbijanskog centra da bi gosti izbjegli poraz.

Jokić je zabilježio rekord karijere u najjačoj ligi svijeta sa 43 poena (19-30 šut iz igre), a imao je i 12 skokova i devet asistencija. Ujedno je postavio i rekord franšize po broju poena u play-off meču. Jamal Murray je ubacio 16 poena, uz šest asistencija.

San Antonio su do pobjede vodili LaMarcus Aldridge sa 26 poena i 10 asistencija te DeMar DeRozan, koji je uz 25 poena imao po sedam skokova i asistencija.

Sedmi, odlučujući, susret igra se u Denveru u noći između subote i nedjelje.