Košarkaši Kaknja u 3. kolu Lige BiH prvi put su bili u ulozi domaćina i ostvarili su pobjedu nad Bosna Royalom rezultatom 91:85.

Bila je ovo tvrda i čvrsta utakmica u kojoj je domaći tim pokazao više zrelosti i zasluženo došao do druge pobjede u ovoj sezoni.

Bosna je dobro igrala u prvom periodu koji je riješila rezultatom 23:20 u svoju korist. Kakanj je do poluvremena zaostatak smanjio na -2, a prelomni trenuci ove utakimice odigrali su se u nastavku.

Kakanj u trećem periodu preokreće rezultat u svoju korist i imaju +4 pred ulazak u posljednjih deset minuta. U posljednjem periodu su i jedni i drugi bili raspucani, a četvrta četvrtina je okončana rezultatom 31:29 za domaće.

Na koncu je Kakanj slavi sa 91: 85.

Imran Fazlić je postigao 25, Aldin Muflizović 17, a Aldin Dželmo 15 poena. Kod Bosne Royal najefikasniji su bili Luka Igrutinović sa 26 i Aleksandar Sokolović sa 20 poena.