Često se koristi floskula „derbi koji to nije bio”, a rijetko kada je imao više smisla nego danas – u gotovo praznoj „Morači”, pred svega stotinjak gledalaca, Budućnost Voli je lako savladala nedorasli Mornar (99:78) i približila se osvajanju 3. mjesta pred plej-of AdmiralBet ABA lige.
Barski klub, koji je pred ovaj meč otpustio Amerikance Krisa Džonsa i Džordana Goldvajra, kao i Novozelanđanina Korija Vebstera, ni u jednom trenutku nije bio ravnopravan rival domaćima.
„Plavi” su iskoristili dominaciju u reketu, Alfa Kaba, Kenan Kamenjaš i Džej Džej O’Brajen su radili šta su htjeli, pa je prednost rasla sve do kraja 1. poluvremena, koje je košem nakon ofanzivnog skoka zaključio Kamenjaš za rekordnih plus 22 (56:34).
Edin Atić je u 23. minutu ukrao loptu i iz kontre povisio na 64:40, nakon čega je Budućnost svjesno spustila tempo i omogućila Mornaru da izbjegne katastrofu.
U listu strijelaca upisali su se svi igrači Vladimira Jovanovića, osim Suada Šehovića, koji nije ni šutnuo za 10 minuta i 10 sekundi, koliko je proveo na terenu.
Kaba i Kamenjaš su upisali po 16 poena, Aleksandar Lazić 11, Tre Bel-Hejns 10, O’Brajen, Erik Grin i Kameron Rejnolds po devet…
Kod gostiju su dvocifren učinak imali Marko Pecarski (23), Gregor Glas (18), Antonio Vranković (15) i Balša Živanović (11).
Budućnost sada ima skor 17:6 i blizu je 3. mjesta, jer je Cedevita Olimpija, koja sjutra dočekuje SC Derbi, na 15:7 i ima gori međusobni skor od „plavih”.
Mornar je, s druge strane, prebrinuo brige oko opstanka, jer ima pobjedu više i bolji međusobni skor od Borca, koji do kraja igra protiv Budućnosti i Crvene zvezde, a MZT ne može nikako da ga stigne, jer ima dva trijumfa manje…
vijesti.me


