Kenan Karahodžić po svemu sudeći neće biti na raspolaganju Draguljubu Vidačiću za EP A divizije U-20 reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Prvotimac Unicaje nije dobio neophodne papire. Najednostavnije moguće pitanje je – kad će?
Kakav status ima KS BiH u FIBA-e. Imamo li mi u glavnom boardu Mirsada Đonlagića ili nemamo?
Turci, primjerice, mogu uzeti Emira Preldžića od Slovenava i za čas posla registrovati. Saša Čađo može igrati za našu žensku seniorsku reprezentaciju, a onda i bez po muke za Srbiju.
Samo mi, naš KS BiH ne može nikog “preveslati”. Nije dovoljno da se na oficijelnoj stranici Saveza hvalimo učinkom Karahodžića u dresu Unicaje niti da se “potrčke” fotografišu sa njim i dijele statuse po društvenim mrežama.
Očito da je potrebno mnogo više znanja, rada pa ako hoćete i lobiranja. U najboljim godinama izgubili smo armiju košarkaša, a očito da se u KS BiH ništa posebno nije promijenilo od godina kada smo vapili za Damirom Mršićem, a on zaigrao za reprezentaciju BiH na zalasku svoje karijere.
Nadamo se da se takvo šta neće dogoditi i sa Kenanom Karahodžićem, koji s nestrpljenjem čeka debi ne samo u U-20 reprezentaciji BiH nego i u seniorskom timu.
E.D.S.