HomeINObasketFIBA takmičenjaKikanović vodio Monaco do pobjede protiv Mutićeve Murcije

Kikanović vodio Monaco do pobjede protiv Mutićeve Murcije

U šestom kolu Lige prvaka Monaco je na gostovanju pobijedio sastav Murcije rezultatom 68:63.

Rezultat poslije prvih 20 minuta je bio 30:30, a onda je Murcia dobila treću četvrtinu rezultatom 20:18 i u posljednjih deset minuta ušli sa dva poena prednosti, 50:48, ali je Monaco bio bolji u posljednjoj dionici i obezbijedio pobjedu u ovom meču.

Goste su do pobjede vodili Evans i naš Elmedin Kikanović sa po 14 poena. Evans je imao devet skokova, a Kikanović tri skoka i asistenciju dok je Robinson susret završio sa 13 poena i tri asistencije.

Na drugoj strani najbolji je bio Hannah sa 20 poena, tri asistencije i dva skoka dok je Soko ubacio 13 poena uz sedam skokova, a Delia je još bio dvocifren sa deset poena. Lazar Mutić kod Murcije nije ulazio u igru. Murcia-Monaco 63:68 (14:14, 16:16, 20:18, 13:20)