HomeINObasketEuroCupKošarka u kolijevci fudbala: London u polufinalu Eurocupa!

Košarka u kolijevci fudbala: London u polufinalu Eurocupa!

London Lionsi su savladali Cluj u četvrtfinalu Eurokupa na gostujućem terenu sa 91:79 i tako ostvarili najveći uspjeh u historiji kluba.

Sjajno su se u utakmicu uveli Tarik Phillip i David Nwaba, zahvaljujući kojima su London Lionsi kontrolisali rezultat tokom prvih pet minuta igre (14:9). U nastavku gosti prave seriju 12:3, kojom stiču prvu dvocifrenu prednost na utakmici – 22:12. Cluj se vraća na dva poseda zaostatka posle serije od 6:0, ali je tim Petra Božića na drugoj strani odgovorio sa sedam vezanih poena i tako vratio osjetniji plus pred odlazak na prvi odmor – 29:18.

Rumunski klub je sjajno započeo drugu dionicu, napravio seriju 10:2 i tako smanjio zaostatak svog tima na svega tri poena (31:28). Conor Morgan je u nastavku pokrenuo novu seriju za London Lionse, koji posle 18 vezanih poena stičnu ogromnih plus 18 (49:31). Sve što je Cluj uspio da uradi do kraja poluvremena, bilo je da smanji zaostatak na prihvatljiv – 51:37.

Treća četvrtina je umnogome podsjetila na prethodne dve, shodno tome da se pretežno igrala u serijama. Na kraju su Lionsi bili tim koji je zadovoljniji mogao da ode na posljednji mali odmor, shodno tome da su imali prednost od 14 poena (74:60).

Stekao je Božićev tim početkom četvrte četvrtine i 20 poena prednosti (80:60), ali onda je Cluj zaigrao na znatno većem nivou i malo po malo počeo da topi veliki zaostatak. Serijom 15:3, domaći su prišli na jednocifren minus i na nešto više od tri minuta prije kraja smo ponovo dobili otvorenu utakmicu. Tim iz Londona je na kraju bolje znao da zatvori utakmicu i tako je zasluženo stigao do pobjede.

Najefikasniji u sastavu London Lionsa bio je Sam Dekker sa 21 poenom, dok se kod Cluja istakao Bryce Jones sa 23.

London Lionsi u polufinalu čekaju boljeg iz duela Paris – Joventut.