Uroš Luković, doskorašnji košarkaš Mornara, završio je svoju drugu epizodu u timu iz Bara, zvanično je objavio klub.
Luković je u Mornar stigao početkom decembra, a odigrao je veliku ulogu u podizanju ovog tima i tome što je “Ponos Bara” uspio da pobjegne sa posljednje pozicije. Ipak, ispostaviće se da bi svakako ostali u ligi, pošto je nedavno donešena odluka o tome da ove sezone nema ispadanja iz ABA lige, već će doći do proširenja, pošto će se priključiti Dubai, kao i osvajač Druge ABA lige.
“Uroš Luković više nije član Mornara Barsko zlato! Učestvovao je u istorijskom osvajanju titule 2018. godine, a u ovoj, najtežoj, borbi za opstanak dao je nesebičan doprinos i postao najbolji bloker u istoriji ABA lige i tako postao legenda Ponosa Bara. Hvala ti i srećno, Luki,” napisali su Barani u saopštenju.
Luković je ove sezone u prosjeku bilježio 7.8 poena, 5.3 skokova i 2.2 blokade na 17 odigranih utakmica uz prosečan indeks korisnosti 13.5.


