HomeRegionalni basketABA ligaMarko pobrao sve maline u Splitu: Borac do pobjede protiv Žutih

Marko pobrao sve maline u Splitu: Borac do pobjede protiv Žutih

Košarkaši Borca nastavili su da djele lekcije po Jadranu. Na veoma zahtjevnom gostovanju u Splitu zabilležili su novu pobjedu u ABA 2 ligi rezultatom 74:76 (21:20; 24:16; 17:22; 12:18). Zahvaljujući istoj, čačanski tim je ostao usamljen na čelu regionalnog takmičenja sa skorom od šest pobjeda i samo jednim porazom.

Inicijativu prvi preuzima domaćin, koji je na startu vezao četiri poena. Međutim, ista nije dugo trajala, jer je prekinuo Majstorović pogotkom za dva. Od tog momenta mahom je vođena ravnopravna borba. Istina, Split je sve vreme držao vođstvo u svojim rukama, ali ona nije iznosila previše poena. Štaviše, u samoj završnici deonice Borac je prišao rivalu na svega pola koša zaostatka (21:20), piše mozzartsport.com.

Početkom drugog kvartala Borac je, pogotkom Kočovića, uspio da izjednači (23:23). Međutim, baš kao u prethodnoj deonici, ponovo je na snazi zavladao rezultatski egal. Timovi su se naizmenično smjenjivali u vođstvu, tako da niko nije uspio da stekne kakvu-takvu prednost. To je potrajalo do pred završnicu druge četvrtine, kada je Split, zahvaljujući nešto boljoj igri, po prvi put stekao dvocifreni suficit (45:35). Vremena da Čačani uzvrate udarac nije bilo, pa je domaćin zadovoljniji otišao na veliki odmor.

SPLIT – BORAC 74:76 (21:20; 24:16; 17:22; 12:18)

SPLIT: Perković 14, Kalajžić 2, Rebić 2, Kedžo 15, Gabrić 10, Kaningam, Runjić, Marčinković 13, Šarić, Bajo 9, Moris 7, Rikić 2.

BORAC ČAČAK: Alikadić 6, Popović 1, Đoković 11, Bumbić, Gavrilović 2, Majstorović 5, Kočović 18, Nerandžić 14, Džouns 4, Todorović 5, Čarapić 10.

Odmah pošto su sudije označile početak drugog poluvremena Borac je pojurio rezultat. Želeli su Čačani što pre da uhvate priključak za Splitom i da vrate neizvjesnost u duel. Međutim, uprkos želji gostiju, Splićani su odolijevali. Čak su u dobrom dijelu trećeg djela igre imali prednost od dve cifre, koja se pela do plus 15 (60:45). Ipak, na volšeban način Borac je na samom kraju treće četvrtine uspeo da smanji deficit na neznatnih četiri poena (62:58).

Prva dva minuta odlučujućeg kvartala oba tima započela su nizom promašaja. Kao da su se zbog važnosti meča igračima zaledile ruke. Međutim, prvi su led probili gosti, čiji je niz pogodaka za dva donio Borcu izjednačenje (62:62), što dugo nije bio slučaj. Štaviše, trojka Todorovića donijela je prednost Čačanima.

Sjajnom odbranom sveli su Split na dva poena za skoro šest minuta. U nastavku susreta vođena je bespoštedna borba, gde je svaka greška mogla da košta pobjede. A u neizvjesnoj završnici više koncentracije, smirenosti, snage, pa i sreće imao je Borac. Kako se na kraju ispostavilo, trojka Kočovića, ujedno i najboljeg igrača na susretu, stavila je tačku na pitanje pobjednika. Sve u svemu, tim Marka Marinovića kući se vratio sa dva važna boda.