HomeBhbasketWoman basketMelisa Brčaninović među 10 stranih košarkašica za draft WNBA 2019

Melisa Brčaninović među 10 stranih košarkašica za draft WNBA 2019

Paul Nilsen poznati sportski novinar specijaliziran za žensku košarku širom svijeta među glavnim kandidatkinjama koje će prisustvovati velikom događaju u aprilu, WNBA draftu, vidi i Melisu Brčaninović reprezentativku Bosne i Hercegovine.

20-godišnja bh. igračica je posljednja na spisku Nilsenovih favoritkinja, a ovaj novinar je napisao da ga je zadivila svaki put kada je igrala. Opisuje je kao nevjerovatno talentovanu. Između ostalog, naveo je da je riječ o jednoj od najboljih igračica svoje generacije u Evropi. “Pogledajte njenu igru i poene koje postiže i shvatit ćete da je riječ o posebnom talentu”, napisao između otalog Paul Nilsen.

Brčaninović se nalazi na spisku uz: Xu Han i Yueri Li (Kina), Alanna Smith i Ezi Magbegor (Australija), Kitija Laksa (Latvija), Zala Friškovec (Slovenija), Maite Cazorla (Španija), Livia Gerebent (Mađarska) i Klara Lundquist (Švedska)

U ranijim izjavama reprezentativka je isticala da je san svake košarkašice zaigrati u WNBA pa i njen, te da se nada da  će se on i ostvariti.

Karijeru je počela u ŽKK Jedinstvo Piemonte gdje trenirala i stasala pod patronatom Mirze Oštrakovića jednog od najboljih mladih košarkaških trenera u regionu posebno kada je u pitanju rad sa mladim igračicama.

Trenutno nastupa u Italiji, a prošle sezone bila je najbolji strijelac i igrač druge italijanske lige.

A.S.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije