HomeRegionalni basketABA ligaNovi Pazar poražen u posljednjoj sekundi u Skoplju

Novi Pazar poražen u posljednjoj sekundi u Skoplju

Nevjerica u očima košarkaša Novog Pazara. Nekada herojska partija, ipak, ne bude nagrađena pobedom što je bio slučaj večeras u Skoplju. Srpski tim visio je na ivici provalije u više navrata, svaki put je uspjevao da pronađe put natrag, ali je na kraju poklekao u posljednjoj sekundi – 89:87.

Bila je to potpuno luda završnica u glavnom gradu Severne Makedonije. Džabari Hinds je na oko deset sekundi do kraja prepustio loptu gostima, kada je MZT imao napad za pobjedu, koji su pogodili na minut do kraja, ali…

Sudije su taj koš poništile i pokazale da je u odsutnom trenutku prekršaj napravio Majkl Malori, koji je poslao Erona Herisa na liniju za slobodna bacanja. Ovome je bilo dovoljno da pogodi samo jedno kako bi svom timu doneo pobedu, ali on je bio precizan u oba navrata. Korać za preostalih nekoliko desetinki nije uspeo da pogodi trojku iz velike udaljenosti, nakon čega je usledilo veliko slavlje domaćih.

Tako nisu nagrađene sjajne partije Alekse Novakovića, koji je u ključnim trenucima poslednje deonice pogađao izuzetno važne trojke i meč završio sa 17 poena, kao i Aleksandra Todorovića koji je upisao novi dabl-dabl učinak upisavši 23 poena uz 11 skokova. Tragičar ove utakmice, Majkl Malori, ironično je imao odličan poenterski učinak ubacivši čak 18 poena. Kod domaćih, najefikasniji bio je upravo Eron Heris koji je ubacio 18 poena.

I jedni i drugi bili su večeras izuzetno raspoloženi kada je riječ o šutu sa distance, pošto su imali gotovo polovičan učinak, a veoma dobri su bili i kada je reč o igri u samom reketu, pa smo samim tim dobili veoma efikasan susret.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena MZT iz Skoplja bio je u „umjerenoj“ prednosti. Novopazarci su konstantno držali domaćina na nišanu, a do kraja prvog djela igre čak su uspeli i da ga sustignu, a u trećoj četvrtini i prestignu. Ipak, u posljednjih deset minuta košarke ušlo se u potpunom rezultatskom egalu.

Konstantno je djelovalo i tokom četvrte dionice da je tim iz Skoplja koji korak ispred. Ali Pazarci se nisu tako lako dali. Preko Alekse Novakovića, koji je pogađao važne trojke po malo su se primicali domaćinu, a pred posljednji minut uspjeli su da dođu i do dva poena prednosti. Ipak, nisu iskoristili svoje šanse i bodovi su ipak ostali u Sjevernoj Makedoniji.

Tekst: mozzartsport.com