HomeINObasketNBANuggetsi predvođeni maestralnim Jokićem do 1:0 protiv Lakersa

Nuggetsi predvođeni maestralnim Jokićem do 1:0 protiv Lakersa

Denver Nuggets su poveli sa 1-0 u seriji pobijedivši u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije kod kuće, s dosta muke, Los Angeles Lakerse sa 132-126.

Nuggetsi su na poluvremenu vodili s 18 koševa, a u trećoj su četvrtini imali prednost od čak 21 poen, ali su onda morali izdržati povratak Lakersa kako bi izvukli pobjedu.

Nikola Jokić bio je najbolji pojedinac Denvera, utakmicu je završio s 34 poena, 21 skokom i 14 asistencija što mu je treći uzastopni triple-double, a njegov suigrač Jamal Murray zabio je 31 koš unatoč borbi s infekcijom uha.

Kentavious Caldwell-Pope dodao je 21 poen, Bruce Brown 16, Michael Porter Jr. dodao je 15 poena i 10 skokova, a Aaron Gordon završio je s 12 poena za Nuggetse.

Druga utakmica finalne serije igra se u četvrtak navečer u Denveru.

Lakersima nije pomoglo ni 40 koševa Anthonyja Davisa koji je tome pridodao 10 skokova.

LeBron James završio je s 26 poena, 12 skokova i devet asistencija, Austin Reaves je ubacio 23 poena, a Rui Hachimura 17 poena za Lakerse.

– Vratit ćemo se i pogledati film, vidjeti što trebamo počistiti, rekao je trener Los Angelesa Darvin Ham.

– Dobro pogledajte to drugo poluvrijeme, vidite što je dobro prošlo, pokušajte održati dobre stvari i ublažiti i popraviti loše.

Lakersi su izgubili prvu utakmicu po prvi put ove postsezone.

– Razigravanje je, moramo biti agresivni, trebamo dobiti utakmicu, pogotovo pred domaćom publikom, rekao je Jokić.

– Oni su dobili dvije prve utakmice.

Los Angeles je nadoknadio veliki zaostatak, približivši se Denveru tri puta na tri poena u posljednje četiri minute. Denver je uzvratio postižući svaki sljedeći poen.

Los Angeles je došao na 124-118 na 3:53 do kraja, a onda su Nuggetsi izgubili loptu i Reaves je zabio tricu za 124-121. Denver je vratio razliku na šest, ali je Reaves zabio još jednu tricu za 127-124 2:18 do kraja.

James je imao priliku za izjednačenje 45 sekundi do kraja, ali je promašio pokušaj za tri poena.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije