HomeINObasketOklahoma deklasirala Golden State Warriorse

Oklahoma deklasirala Golden State Warriorse

Oklahoma City Thunder deklasirala je Golden State Warriorse rezultatom 133:105 u trećoj utakmici finalne serije Zapada i povela sa 2:1.

Bio je to meč za pamćenje Kevina Duranta i Russela Westbrooka, ali i kompletnog tima trenera Billyja Donovana, koji je “Ratnicima” i rekorderima NBA lige po broju pobjeda u regularnom dijelu nanio najteži poraz ove sezone.

Podatak da je Oklahoma u prvom poluvremenu zatrpala koš rivala sa 72 poena, a u nastavku imala prednost od 41 poen, najbolje svjedoči o “igri mačke i miša” u krcatoj plavo-bijelo obojenoj “Chesapeake” Areni.

– Dobili smo ono što smo zaslužili – rekao je posle meča trener gostiju Steve Kerr.

Domaći tim su ka spektakularnom trijumfu sve vrijeme “vukli” magični Kevin Durant, koji se zaustavio na 33 poena, dok je Westbrook osim 30 poena, zabilježio i 8 skokova i 12 asistencija!

Serge Ibaka je sa 14 poena i 10 uhvaćenih lopti također dao jak doprinos više nego ubjeljivoj pobedi Oklahome koja je izjednačila rekord franšize po broju postignutih poena u play-off utakmici.

Prethodni put kada je igrao na istom mjestu MVP lige Steph Curry je ubacio rekordnih 12 trojki, ukupno 46 poena, ali sada nije bio ni blizu tom dostignuću. Curry je postigao 24 poena uz samo tri ubačene trojke iz 11 pokušaja. Clay Thompson ubacio je dvije iz osam šuteva, ukupno 18 poena, ali bilo je to premalo i za častan poraz.

Posebna priča je Draymond Green, koga su navijači Oklaome pikirali nakon što je, prema procjeni sudija, namjerno šutnuo Stevena Adamsa u međunožje u pokušaju da postigne poene.

– Išao sam na šut. Nisam htio nikoga da udarim u osjetljiv predio. Neko će jednog dana poželjeti da ima djecu, a ja neću to da spriječim na terenu – objasnio je poslije meča Green, koji je postigao mizernih šest poena.

Naredni meč serije igra se također u Oklahomi.