Daleko je Željezničar od dana stare slave. Najtrofejniji poslijeratni ženski košarkaški klub u BiH tavori iz godine u godinu. Nekada neprikosnovene vladarke bosanskohercegovačke košarke u današnjoj ekipi nemaju ni blijede sjenke.
Zbog toga ne čudi kada ŽKK Orlovi slavodobitno okončaju gostovanje u Skenderiji. Djevojke Ernesta Basala slavile su sa 65:60.
Susret je riješen u posljednjem periodu kada su gošće stigle i prestigle domaće. Rezultat posljednje četvrtine glasio je 22:12 u korist gošći.
Rađenović sa 23 postignuta poena bila je najefikasnija u taboru Orlova, a kod “Želje” Omerbašić je ostvarila double-double sa 16 poena i čak 15 skokova.
D.Brkić


