HomeRegionalni basketABA ligaPavićević: Nema predaje

Pavićević: Nema predaje

Domaćin Mornar ovoga puta mora da pobijedi ako želi da ostane u trci za finale jer je Budućnpost u prvom meču slavila.

„Prvi meč je arhiviran već u ponedjeljak veče. Uvijek gledam svoju ekipu, propustili smo veliku šansu da možda već u prvom duelu steknemo prednost, jer kad je u pitanju plej-of teško je reći – odlučujuću prednost. Kad ovo kažem, mislim na dobro odigranu prvu četvrtinu, pa drugu i do sredine treće četvrtine. Sredinom treće dionice imali smo 61:55 i šansu da odemo na više. Ali, to nismo iskoristili i onda su uslijedile neke greške, i u napadu i u odbrani, koje je kvalitetna ekipa Budućnosti kaznila i vratila se. Nema tu neke velike filozofije, gledaćemmo da greške koje smo napravili u prvom meču svedemo na minimum u drugom. Bitno je da uđemo hrabro u duel, bez imalo respekta i straha. Nemamo bilo kakvog pristiska, želimo da igramo našu košarku i nadam se da će nam biti dozvoljeno da igramo našu košarku”, kazao je trener Barana Mihailo Pavićević.

“Krilni centar Mornara Milko Bjelica smatra da njegova ekipa mora da popravi odbranu.”Ova sezona je bila uspješna. Protiv Budućnosti slijedi utakmica u kojoj nema predaje. Svjesni smo da u prvoj utakmici u odbrani, u nekim situacijama, nismo odigrali onako kako smo se dogovorili. U Baru očekujem našu bolju utakmicu, biće sigurno snažniji otpor. Mislim da su šanse podjednake”, kazao je Bjelica.