HomeINObasketFIBA takmičenjaPavićević: Očigledno treba da posložimo još neke kockice

Pavićević: Očigledno treba da posložimo još neke kockice

Košarkaši Mornara poraženi su i u drugom kolu FIBA Lige šampiona u svojoj ”Topolici” od ekipe španskog Tenerifea rezultatom 74:81.

Protiv Tenerifa, večeras, Pavićevićevi izabranici imali su periode slabije igre i u prvom poluvremenu, kada su od 15:10 za pet minuta skliznuli do jedinog dvocifrenog minusa (20:30). Nakon tog pada, međutim, Mornar se brzo vratio (30:31, 15. minut), potom u finišu poluvremena ponovo preuzeo vođstvo, imao bolji start drugog poluvremena (46:40), ali je izjednačena borba gledana sve do 35. minuta.

“Protivnik nam je bila veoma iskusna i kvalitetna ekipa, jedna od najboljih u Španiji. Napravili smo neke bespotrebne, da ne kažem glupe greške i za to bili kažnjeni. Ponovo smo, kao i protiv Rige i Partizana bili u igri 35 minuta, a onda pali. Da bi ste dobili ovakvog rivala potrebno je da igrate svih 40 minuta“, izjavio je šef stručnog štaba Mornara Mihailo Pavićević nakon meča.

”Očigledno nam treba da posložimo još neke kockice. Nažalost, još uvijek nismo odradili nijedan trening u kompletnom sastavu. Obično se na domaćem terenu dobijaju utakmice koje držite pod kontrolom do završnih pet minuta, ali nama nedostaje upravo uigranost da bi mogli da tako odigramo i završnicu“, dodao je Pavićević.

Mornar naredni meč u FIBA Ligi šampiona igra sledećeg utorka protiv Nižnji Novgoroda u Rusiji, a prije toga očekuje ga subotnje gostovanje Primorskoj u okviru 4. kola ABA lige.