Treneri obje ekipe ponovo odmarali najbolje igrače svojih ekipa, a u takvom odnosu snaga uspješnija domaća ekipa
Košarkaši San Antonija su noćas na svom parketu savladali Portland Trail Blazerse 129:127 u utakmici u kojoj na terenu nije bilo najvećih zvijezda ekipa.
Kao što je poznato, od kako su izgubili šanse da dohvate i play-inn polako je počela da se smanjuje minutaža nosiocima igre, a u posljednjih nekoliko utakmica na terenu u dresu Portlanda i nema Lillarda, Nurkića, Granta, Simonsa, ključnih igrača za igru.
Najefikasniji u pobjedi San Antonija noćas je bio Keita Bate-Diop sa 25 poena, dok su Julian Champagnie i Keldon Johnson ubacili po 24.
Kod Portlanda, Kevin Knox je ubacio 24 poena, a Drew Eubanks 23.
Obje ekipe su već neko vrijeme bez šansi za doigravanje, naročito Spursi koji su slavili tek 21. u sezoni i na pretposljednjem su mjestu “zapada”, a od njih je jedino lošiji Houston ove sezone.sa 20 pobjeda.
Do kraja sezone Spursima ostaju još utakmice protiv Minnesote i Dallasa, a Portlandu Clippersa i Golden Statea.
Sport1.ba


