Izraelski Hapoel Tel Aviv svoje domaće utakmice četvrtfinalne serije EuroLeague protiv Real Madrida igrat će u neobičnom okruženju, nakon što je klub potvrdio selidbu u bugarski grad Botevgrad.
Administrativni propust seli tim u manju dvoranu
Iako je Hapoel većinu svojih domaćih utakmica ove sezone, zbog nemogućnosti igranja u Izraelu, organizovao u sofijskoj „8888 Areni“ (kapacitet 12.000 mjesta), treći i eventualni četvrti meč protiv Reala bit će odigrani u znatno manjoj „Botevgrad Areni“ (4.500 mjesta).
Prema pisanju portala Sport 5, razlog za ovu promjenu je bizaran administrativni propust – uprava kluba nije na vrijeme rezervisala dvoranu u Sofiji za planirane termine play-offa.
Finansijski udarac: Gubitak veći od milion eura
Ova selidba, osim takmičarskog, donosi i ogroman finansijski gubitak za izraelski tim. Procjenjuje se da bi Hapoel u Sofiji ostvario prihod od preko 2 miliona šekela (oko 572.000 eura) po utakmici.
Igranjem u Botevgradu, očekivani ukupni prihod za oba meča pao je na svega 800.000 šekela (oko 229.000 eura), što znači da će klub zbog neodgovarajuće dvorane i manjeg kapaciteta izgubiti više od milion eura potencijalne zarade.
Serija počinje u Madridu
Četvrtfinalna serija između Real Madrida i Hapoela počinje 29. aprila u glavnom gradu Španije. Hapoel će ulogu domaćina u Bugarskoj preuzeti u trećem meču, pokušavajući da pred znatno manjim brojem navijača napravi iznenađenje protiv aktuelnih šampiona.


