HomeINObasketNBAPreminuo nekada najbolji trener NBA lige

Preminuo nekada najbolji trener NBA lige

Preminuo je Frenk Lejden, legendarni trener i bivši generalni menadžer Jute Džez, u 93. godini, saopštila je NBA liga.

Uzrok smrti još uvijek nije saopšten.

“NBA liga tuguje zbog smrti legende Jute Džez, Frenka Lejdena. Bio je nagrađivani trener i izuzetni košarkaški radnik. Njegov jedinstveni smisao za humor i iskrena dobrodušnost učinili su ga voljenim širom košarkaške zajednice. Iskreno saučešće upućujemo njegovoj porodici i organizaciji Džez”, stoji u saopštenju NBA, prenosi Nova.

Za trenera godine proglašen je 1984. Iste godine kada je ponio i titulu najboljeg sportskog direktora lige. U regularnoj sezoni ostvario je 277 pobjeda i 294 poraza, a 1988. godine povukao se sa mjesta trenera, ali je ostao u klubu kao generalni menadžer i predsjednik tima. Njegov nasljednik bio je Džeri Sloan, koji će kasnije odvesti Džez do finala NBA lige 1997. i 1998. godine.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije