HomeRegionalni basketSesar se oglasio nakon kvalifikacija za Eurobasket

Sesar se oglasio nakon kvalifikacija za Eurobasket

Izbornik Josip Sesar nakon posljednje kvalifikacijske utakmice protiv Kipra je istakao:

“Za vrijeme utakmice bio sam iskreno tužan. Kada vidim kako igramo i način na koji igramo, sjetim se utakmice u Zadru s Francuzima koju smo izgubili samo tri razlike od momčadi koja je igrala finale Olimpijskih igara… Mislim da je to zadovoljavajuće i da smo napravili puno dobrih stvari od kada sam preuzeo reprezentaciju, od tih pretkvalifikacija do ova dva ljetna turnira. Čak i u ovim kvalifikacijama za EuroBasket smo imali dobre momente i igrali dobro, ali tih pet minuta protiv Bosne i Hercegovine u Sarajevu je sve odredilo i zatvorilo nam put. Što se tiče ove utakmice, odigrali smo dobro i sa stavom. Nije dečke trebalo posebno motivirati, rekao sam im na treningu samo jednu rečenicu, a to je da se svaka utakmica za reprezentaciju igra na nivou i kao da je finale. Odradili su to sjajno. Sačuvali su ponos i pokazali da i u situaciji kada nije dobro mogu dobro reagirati. Ovim prozorom, kada seciramo ove dvije utakmice s Francuskom i Ciprom, možemo biti jako zadovoljni kako smo igrali i kako smo se prezentirali. U Jazinama nismo imali ni sreće pogoditi neke šuteve. Zadovoljan sam sa svim što smo radili osim s onih pet sarajevskih minuta.”, zaključio je Sesar.

R-BH



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije