Selektor Hrvatske, Josip Sesar istakao je nakon pobjede nad Bosnom i Hercegovinom da su zaslužili trijumf.
Sesar je kazao da su stigli do pobjede na krilima Luke Božića i Džejlena Smita.
“Nije bilo lagano. U radnom dijelu smo zakazali, imali su puno skokova u napadu, ali Smit i Božić su bili raspoloženi. Zaslužili smo pobjedu, a taktički moramo nešto ostaviti i za Sarajevo. Trebala nam je širina i otvorene šuteve u napadu. Znali smo koji igrač treba izaći na šut, individualna kvaliteta Smita stigla je do izražaja” – naveo je Sesar i dodao:
“Luka je samozatajan, tihi vođa. Odigrao je odličnu utakmicu i zasluženo dobio ovacije navijača. Navijači u Sarajevu su fanatici, kao što im uostalom i ime kaže. Biće to još jedna dobra utakmica”.
Naredna utakmica je na programu u nedjelju u 18 časova u Sarajevu.
Meridiansport.ba


