HomeRegionalni basketABA ligaSesarova sramota: Cibona gubi...

Sesarova sramota: Cibona gubi…

“Niko ih nije ovako razbio”, zbori u mikrofon Josip Sesar, sukomentator Stanku Ružiću na Arena Sport TV – hrvatska varijanta.

Taj tandem prenosi utakmicu Cibone i Mege Bemaxa, a u trenucima dok pišemo Beograđani vode sa 70:43.

Je li ovo što Sesar i Ružić najbolje znaju? Da li ih je stid i sram samih sebe?

Znaju li da ovom utakmicom hrvatski predstavnik Zadar vjerovatno ide u niži rang? Možda znaju, ali ih boli neka stvar za to.

Zašto pišem/o njima? Pratimo prijenose unazad pet godina. Sjećamo se Sesarovih i Ružićevih opaski o tadašnjoj minutaži sada već propalog talenta Nika Slavice.

Završio je u Škrljevu, a oni su ga slali u NBA. U ovim trenucima Cibona gubi 24 poena razlike u trećoj dionici, a oni se bave statistikom.

Koga više lažu? Hrvatska košarka je, između ostalog, i zbog njih na dnu. Na kraju će se rezultat, možda, i iznivelisati, ali će Mega Bemax slaviti. Možda je to i dio dogovora jednog Miška i jednog Domagoja?

E.D.S.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije