Nakon neslavne sezone u Evroligi, Crvena zvezda je riješena da u regionalnom takmičenju ponovo preuzme tron.
Prva prepreka beogradskog timu na putu ka tom cilju je naš SC Derby.
„Došli smo do plej-ofa ABA lige i našeg glavnog cilja. Borili smo se svih ovih mjeseci kako bismo zauzeli prvu poziciju na tabeli poslije ligaškog dijela, i time obezbijedili prednost domaćeg terena. Sada je vrijeme za taj glavni dio, prvi protivnik je ekipa SC Derbija. Dobar tim sa kojim smo igrali prije dvije nedjelje. Želimo da se poslije onakvog poraza u Evroligi podignemo, pokažemo reakciju, i vratimo se našim dobrim igrama i rezultatima“”, rekao je Janis Sferopulos, trener Crvene zvezde.


