HomeBhbasketLiga BiHSjajna utakmica na Grbavici: Keno i Draško odveli Sparse do pobjede protiv...

Sjajna utakmica na Grbavici: Keno i Draško odveli Sparse do pobjede protiv Zrinjskog

Na Grbavici je odigran derbi kola između Sparsa i Zrinjskog. Pobjeda je pripala Sarajlijama rezultatom 67:63.

Sparsi su bolje otvorili utakmicu i na dva minuta do kraja prve dionice vodili 16:11. Zrinjski pravi potom preokret i nakon 10 minuta igre ima prednost +3 (18:21).

U nastavku susreta gosti iz Mostara održavali su blagu prednost, da bi pred kraj prvog dijela je povećali i otišli na odmor sa vodstvom 38:28.

Zrinjski je tokom trećeg perioda imao i 15 razlike predosti. Spars uspijeva u finišu treće četvrtine smanjiti vodstvo na zaostatak -6 (48-56).

Posljednja dionica donosi neizvjesnost. Domaćin poenima Bajramovića u 36. minuti dolazi do izjednačenja 59:59. Nakon neiskorištenih napada Plemića, Spars poenima Albijanića prelazi u vodstvo 63:59 u 39. minuti utakmice.

Zrinjski pokušava da dođe do pobjede, ali Spars je uspio sačuvati vodstvo do samog kraja utakmice.

Igrač utakmice bio je Kenan Bajramović sa 20 poena i devet skokova, Albijanić je dodao 16 poena uz 12 skokova. Kod gostiju Ramljak je ubacio 15, a Ljujić 14 poena i 14 skokova.