HomeRegionalni basketABA ligaŠta se dešava s Cibonom: Ni famozni investitor više nije rješenje...

Šta se dešava s Cibonom: Ni famozni investitor više nije rješenje…

Podsjetimo na kronologiju, koju već svaki navijač Cibone jako dobro zna. I to ne na ono što se pod Tornjem događalo od listopada do početka lipnja kad su Vukovi osvojili dvostruku krunu, već na posljednja dva mjeseca u kojima je Cibona prošla put od izvjesnog gašenja do “spasa”. Ili se ovo drugo ipak još nije dogodilo? Uglavnom, krenimo…

Nakon osvajanja naslova prvaka Hrvatske, pobjedom u majstorici finala protiv Zadra, a bilo je to 10. lipnja, javnim prostorom se proširila informacija da će Cibona 21. lipnja automatski u stečaj jer će se tog dana zaokružiti točno 60 dana otkad je račun u neprekidnoj blokadi. Okvirne informacije o ukupnom dugu varirale su od 30 do 40 milijuna kuna – ispostavilo se da je riječ o ovoj višoj brojci – i stečaj je bio neizbježan, pišu sportske.jutarnji.hr

Onda se pojavio Aco Petrović s udrugom Mi smo Cibona i krenuo skupljati sredstva za spas kluba, da bi nakon nekoliko tjedna od svega odustao i vratio novac donatorima, uz objašnjenje da je “Cibona odlučila nastaviti ići istim putem”.

Bizarne ideje
U međuvremenu se skupina investitora o kojoj su sad već bivši čelnici – predsjednik Mario Petrović i direktor Mauro Lukić – pretvorila u jednog investitora kojeg je Gradu, odnosno gradonačelniku Tomislavu Tomaševiću, predstavio novi – u međuvremenu službeno imenovan – direktor Ivan Matasić. Taj investitor, kojeg predstavlja izvjesni Hari Iyengar, već oko pola godine, možda i više član Upravnog odbora kluba, navodno je sve dogovorio s gradonačelnikom, da bi to ohrabrilo – citiramo kolegu s Indexa koji je s njim razgovarao – “Indijca koji se predstavlja kao Talijan s britanskom putovnicom, a rođen je u Nigeriji”, pišu sportske.jutarnji.hr

Taj Iyengar je pak pred novinarima iznio “viziju nove Cibone”, koja se temelji na tehnologiji, preciznije aplikaciji s kojom bi se onda pokušalo probiti u Kinu i Indiju, gdje bi Vukovi trebali zarađivati odigravanjem prijateljskih utakmica. Spominjao je i indijska vjenčanja do 4000 uzvanika, makar nije jasno je li ciljao na to da se održavaju u KC Dražen Petrović, kao i rođaka “jednog od njih” – mislio je, valjda, na investitore – koji je oženio kćer kineskog generala preko kojeg se može doći do kineske vlade…

Eto, tako je “spašena Cibona”, što je poruka emitirana podno Tornja nakon pomalo i bizarnog sastanka Matasića i Iyengara s nekoliko novinara u klupskim prostorijama.

Sesaru ‘složena’ momčad

Desetak dana kasnije, Cibona je i dalje na istom mjestu gdje je bila 10. lipnja. Ne postoji. Točnije, pregovori s vjerovnicima – već treći ili četvrti u proteklo desetljeće i pol – još uvijek traju, račun je i dalje blokiran, BAT (blokada dovođenja igrača) nije riješen i Vukovi zaista ne postoje. Točnije, sportski direktor Marin Rozić, uz Matasića jedini s funkcijom u klubu, s potencijalnim – ugovor nije potpisan jer ne može biti potpisan dok se ne odblokira račun – trenerom Josipom Sesarom ne može ni složiti, a kamoli pokupiti momčad na pripremama za sljedeću sezonu.

Iako je momčad – i to se može saznati – već posložena. Ili je možda bolje reći dogovorena. Pa bi tako za Cibonu – ako će opstati – sljedeće sezone trebali zaigrati Krešo Radovčić, Borna Kapusta, Sven Smajlagić, Ivan Perasović, Lovro Mazalin, Ivan Novačić, Darko Bajo, Krešo Ljubičić… S naglaskom na “trebali”.

Da se Ciboni ne piše dobro znali smo još u lipnju, no, nakon “tračka nade” koji se ukazao u srpnju, na početku kolovoza smo došli do toga da ni “spasonosni investitor” ne djeluje kao rješenje problema, čak i ako se preživi ljeto, odnosno složi momčad s kojom bi se ušlo u sezonu…

Jer tko može jamčiti da, recimo, već u listopadu ili studenom opet ne budemo na početku odnosno – dnu?

Toma Dragičević / sportske.jutarnji.hr

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije