U Sarajevu će se 23.maja na terenima KŠC Sarajevo održati turnir iz kalendara FIB-e, Streetbasket 3 X 3 “Sarajevo XXX Open” Union.
FIBA je odlučila da pobjednik turnira u Sarajevu ide na challenger u Kopenhagen 21.6.'15. koji direktno vodi na World Tour u Prag.
Na turniru će nastupiti 24 ekipe iz BiH i inostranstva ( Srbija, Rusija, Hrvatska, Švedska, Slovenija….)Još je ostalo nekoliko slobodnih mjesta da se prijavite i učestvujete na ovom najjačem turniru u BiH. Kotizacija 40 eura.
Nagrade:
1. 800 eura minimalno + VIP sto after party/free drinks + hotel soba + pokloni od sponzora.
2. 200 eura minimalno + VIP sto after party/free drinks + hotel soba + pokloni od sponzora.
3. VIP sto after party/free drinks + hotel soba + pokloni od sponzora.


