Vlasnik Cedevita Olimpije Emil Tedeski rekao je da mu ne smeta što taj klub mnogi u žargonu i dalje nazivaju Olimpijom, ali ističe da tog tima više nema.
On je istakao da je Cedevita u ovaj “brak” unijela dva međunarodna takmičenja.
“Znam da ću vas rastužiti, ali Olimpije više nema. Ona je zapravo još ovdje, ali se spojila sa drugim klubom. Znam da kada se pomene Olimpija, to se kaže u žargonu, a znam i da će u razgovoru među ljudima uvijek biti samo Olimpija. Zaista nemam problem sa tim, i nije to ego trip, ali to uvijek volim da kažem. Treba znati da je Cedevita u ovaj brak, koji neće biti kratkog vijeka, unio oba međunarodna takmičenja – Eurokup i ABA ligu. Naravno, veoma poštujem i istoriju i tradiciju” – rekao je Tedeski za “Ekipa 24”.
Podsjetimo da su se ova dva tima spojila 2019. godine.


