HomeINObasketNBATHUNDER GRMI NA STARTU POLUFINALA: Oklahoma razbila Lakerse

THUNDER GRMI NA STARTU POLUFINALA: Oklahoma razbila Lakerse

Košarkaši Oklahoma City Thunder na impresivan način otvorili su polufinalnu seriju Zapadne konferencije, savladavši Los Angeles Lakers rezultatom 108:90 i tako nastavili savršen niz u ovogodišnjem play-offu.

Junak večeri bio je sjajni Chet Holmgren koji je dominirao sa 24 poena i 12 skokova, predvodeći Thunder do pete pobjede iz isto toliko utakmica u doigravanju.

Iako je tim iz Oklahome i treći meč zaredom bio bez Jalen Williams, izostanak se nije osjetio. Veliku podršku Holmgrenu pružili su Shai Gilgeous-Alexander i Ajay Mitchell sa po 18 poena, dok je domaći tim šutirao gotovo 50 posto iz igre i pogodio 13 trojki.
S druge strane, Los Angeles Lakers su izgledali bezidejno u napadu bez Luka Dončića, koji već mjesec dana pauzira zbog povrede. LeBron James je pokušao nositi ekipu sa 27 poena, Rui Hachimura dodao je 18, ali to nije bilo dovoljno. Posebno je podbacio Austin Reaves, zaustavljen na svega osam poena uz loš šut iz igre (3/16).

Lakersi su bolje otvorili susret i poveli 7:0, no uslijedio je brzi odgovor domaćih. Thunder do kraja prve četvrtine preokreće na 31:26, a ključni moment drugog perioda bila je atraktivna alley-oop akcija koju je Holmgren završio zakucavanjem na asistenciju Isaiah Hartenstein za 48:39.

U istoj akciji, peh za goste – Jarred Vanderbilt povrijedio je prst i nije se vraćao na parket.
Na poluvremenu je Oklahoma imala sigurnih 61:53, a pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini. Ajay Mitchell pogađa trojku uz faul Marcus Smart za velikih 84:72, nakon čega više nije bilo povratka za goste.

Tačku na meč stavio je Alex Caruso zakucavanjem iz kontre početkom posljednje dionice, čime je Thunder otišao na nedostižnih 88:73 i mirno priveo utakmicu kraju.
Drugi meč serije igra se u četvrtak, ponovo u Oklahoma Cityju, gdje Thunder ima priliku dodatno uzdrmati uzdrmane Lakerse.

Klix.ba



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije